پدیده فولاد ارس

فولاد پارس هفت تپه

این کارخانه که با سرمایه گذاری بخش خصوصی بعنوان اولین واحد ذوب القایی در استان بزرگ خوزستان از سال 94 راکد مانده بود با سرمایه گذاری 8 میلیاردی شرکت پدیده در اردیبهشت سال97 به بهره برداری رسید وضمن ایجاد اشتغال مستقیم 150 منطقه محروم، هفت تپه شوش رونق کسب و کار را برای این منطقه کم برخوردار میسر ساخت.

پدیده فولاد ارس

شرکت نورد آریان فولاد بزرگترین تولید کننده مقاطع فولادی با تولید روزانه 6 هزار تن یکی از واحد های بخش خصوصی فولاد ایران و خاورمیانه است.

این شرکت پس از کسب تجربه ی ناموفق در بکارگیری چند نوع پوشر چینی، اقدام به خرید این تجهیز از شرکت پدیده فولاد ارس نموده و مصمم است که تمام کوره های خود را مجهز به این نوع پوشر نماید.

پوشر تمام هیدرولیکی ساخت شرکت مهندسی پدیده فولاد ارس که تاییدی بر توان دانش فنی تیم مجرب این مجموعه می باشد، افزون بر کیفیت ساخت بالا و بهینه سازی شده دارای قیمت بسیار پایین نسبت به انواع مشابه سایر برنده های خارجی می باشد.

ز جمله مزایای پوشر کوره می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. کاهش استهلاک جرثقیل (در روش سنتی)

2. تسریع در فرایند کار

3. کمک به فرایند ذوب با پوش مداوم

4. استفاده از راندمان حداکثری کوره

5. جلوگیری از پل بستن سرباره بخصوص در زمان شارژ آهن اسفنجی

6. ایمنی اوپراتور ها بواسطه کنترل از راه دور

عملکرد پوشر هیدرولیکی به شرح زیر می باشد:

 

1.حرکت بوم در دو حالت  up/downو forward/backward با سیستم هیدرولیک جهت تامین بیشترین قدرت هل دادن

2.حرکت دورانی با به روز ترین تکنولوژی دنیا

3.استفاده از مناسبترین مواد برای بوم ها و بدنه

4.طراحی سیلندر های هیدرولیک برای کار در دمای بالا

5.طراحی مقاطع برای بازدهی حداکثری با وزن کم

6.پمپ هیدرولیک دستی برای تامین ایمنی

7.جوی استیک برای کنترل از راه دور

8.دکل تلسکوپی با طول متغیر

پدیده فولاد ارس

کارخانه الیاف کائولن تولید کننده الیاف با تکنولوژی روز اروپایی در منطقه آزاد ارس واقع سایت صنایع سنگین احداث شده است. شرکت پدیده مفتخر بود تا با همکاری شرکت گریک آلمان در احداث واحد متریال هندلینگ این کارخانه تولیدی همکاری نماید. شرکت پدیده برای انجام با کیفیت مورد قبول شرکت گریک ساخت بخشی از پروژه را در کارخانه هپکو اراک به انجام رساند و بخش دیگر در سایت خود ساخته و کار مونتاژ آن نیز در کمترین زمان ممکن به انجام رسید ومرحله تست سرد آن نیز انجام و تحویل این  واحد تولیدی گردید.

پدیده فولاد ارس

پروژه آذر آبادگان ارس

این پروژه که از آن بعنوان اولین کارخانه تولید فولاد در مناطق آزاد ایران نام برده می شود، به لحاظ قرار گرفتن در همسایگی کشورهای ارمنستان ، ترکیه ، آذربایجان و منطقه اوراسیا از ویژگی منحصر بفردی برخوردار می باشد، که با شروع بکار این واحد تولیدی جلوی ترانزیت قراضه وارداتی از همسایگان به مقاصد پاکستان و… عملا گرفته شد و ارزش افزوده این کالای ارزشمند برای کشور عزیزمان ایران رقم خورد.

مجتمع فولاد صنعت بناب

این مجتمع بعنوان اولین تولید کننده بزرگ فولاد در بخش خصوصی کشور شناخته می شود که ظرفیت تولید 5/2 میلیون تن فولاد در سال را می تواند به ثمر نشاند. شرکت پدیده مفتخر بود در سال97 در کنارتیم مدیریتی کارخانه با انجام اصلاحات بنیادی در سیستم شارژ و غیر تابلوهای کوره های القایی واحد ذوب شهریار ظرفیت تولیدی این واحد را به میزان 30% افزایش دهد0 با توجه به استفاده حداکثری از آهن اسفنجی در واحد قوس ذوب شاهین نیز بازنویسی plc و تدوین رژیم شارژ و regulation این واحد تولیدی نیز توانست تناژ این واحد را به میزان 25% بهبود ببخشد.